Archiwum 2017

Mikoszewo 2017

Wakacje w Mikoszewie przeszły już do historii… Morze Bałtyckie przywitało nas ciepłą wodą i wspaniałą przyrodą. Mogłyśmy cieszyć się parkiem linowym, basenem, wycieczką do Trójmiasta, rejsem statkiem, oceanarium a nade wszystko – tzw. szkołą przetrwania. Dziękujemy naszym dobroczyńcom, dzięki którym mogliśmy korzystać z tych atrakcji. Bogu niech będą dzięki za bezpieczeństwo i piękną pogodę!

Dzień Dziecka w naszej świetlicy był bardzo urozmaicony i bogaty w przeżycia. Grupa dzieci uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez Wojewodę Mazowieckiego i doświadczyła wielu atrakcji przygotowanych przez różne instytucje. Na świetlicy czekała kolejna impreza – dyskotekowa, którą zakończyła wspaniała kolacja z deserem  lodowym! W tym dniu nie było ograniczeń w spożywaniu słodyczy. Dobrze, że jest chociaż jeden taki dzień w ciągu roku…

27 maja byliśmy na anielskim pikniku w Loretto koło Wyszkowa. Redakcja „Anioła Stróża” i Siostry zorganizowali super spotkanie! Przestrzeń i las, jakich nie mamy w stolicy, różne zabawy, kącik fizyka i wiele innych rzeczy. Z resztą sami zobaczcie .

Dnia 23 maja klerycy seminarium archidiecezjalnego zaprosili nas na majówkę. Było zielono, sportowo i modlitewnie. Największą atrakcją dla naszych dzieci były boiska – do piłki nożnej i siatkowej. Dziewczynki wybrały piękną, stokrotkową łąkę i pozowanie do zdjęć.

Cuda się zdarzają! Przez tydzień mogliśmy cieszyć się obecnością s. Apolonii na naszej świetlicy. Za czas razem spędzony – Bogu niech będą dzięki!

Ferie minęły bardzo szybko i … znowu do szkoły… Na świetlicy, w czasie zimowej przerwy, można było codziennie chodzić na basen a także  odwiedzić „przyjaciół” we  wspaniałym warszawskim zoo. Nasze dzieci są bardzo fotogeniczne, więc zwierzęta są tylko drugoplanowym dodatkiem…

Hula kula to kolejna propozycja rozrywki dla naszych dzieci. W tak barwnym i wesołym świecie zabawy każdy mógł wybrać coś dla siebie i przez chwilę zapomnieć o swoich troskach i kłopotach.

Oczywiście ferie to czas odpoczynku, więc była też możliwość różnych gier, zabaw, konkursów, nauki tańca współczesnego i dyskoteki. Nawet żyrafka mogła sobie poleniuchować na głowie Bartka. Ona także miała swoje ferie…