Archiwum 2016

Minął miesiąc

Z radością rozpoczęliśmy nowy rok 2017 i z ciekawością oczekujemy, co ze sobą przyniesie. Ale jeszcze kilka słów o tym, jak minął ostatni miesiąc 2016 r. W sobotę 3 grudnia 2016 r. wzięliśmy udział w IV Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, za co otrzymaliśmy dyplom. W czwartek 22 grudnia przeżywaliśmy nasze spotkanie opłatkowe, na które zaprosiliśmy gości. To był bardzo rodzinny wieczór, na koniec którego przyjechał Mikołaj. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli św. Mikołajowi w zorganizowaniu dla nas prezentów.

Na koniec miesiąca 28 i 29 grudnia uczestniczyliśmy w Jubileuszowym XXV Międzynarodowym Turnieju Parafialnym w Tenisie Stołowym w Radości, w szkole nr 204 przy ul. Bajkowej. Wróciliśmy z niego weseli i nagrodzeni, chociaż nie udało się zdobyć pierwszych miejsc, co mobilizuje nas do częstszego treningu.

Pełni radości doświadczaliśmy z chwilą przyjścia św. Mikołaja, któremu w tym roku pomagali: Stowarzyszenie „Kocham Pragę”, Rodzice Niepublicznego Przedszkola Sióstr Loretanek, Liceum Katolickie z Siedlec oraz osoby indywidualne. Składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!

22 grudnia nasza świetlica przeżywała Wigilię. Rozpoczęło ją przedstawienie, w którym wystąpił gościnnie sam Pan Burmistrz… Nie brakowało emocji ale i zasłużonej owacji.

W dniu 19.12.2016 r. podarowane zostały dwa komputery dzieciom w naszej świetlicy przez firmy:

LEADER

ENEMAIL NETWORK

NETSPRINT

Darczyńcom „wielkie dziękuję” za dobry pomysł przekierowania funduszy na prezenty dla firm współpracujących, na rzecz Świetlicy Środowiskowej Dom Ojca Ignacego.

Minął miesiąc

Listopad minął nam niepostrzeżenie. Zaczęło się od naszej wycieczki do Niepokalanowa, 5 listopada, podczas której zwiedziliśmy muzeum o. Maksymiliana Kolbe i poznaliśmy życiorys tego świętego. Wielkim zaskoczeniem była dla nas wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej, do której należą ojcowie franciszkanie. Tu mieliśmy długą sesję zdjęciową przy najstarszym samochodzie strażackim Minerva z 1903 roku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na smaczny obiad.
W dniu 10 listopada zorganizowaliśmy na świetlicy konkurs pieśni patriotycznej. To był jeden z najtrudniejszych konkursów, kosztował wiele wysiłku. I właśnie ten wysiłek został nagrodzony – każdy otrzymał coś miłego i słodkiego.
Trwają intensywne próby do naszego przedstawienia jasełkowego. Razem z Panem Piotrem ćwiczymy kolędy tak głośno, że słyszy je cała świetlica i nawet klasztor!

 

Październik

W październiku ruszyliśmy pełną parą z odrabianiem lekcji oraz z dodatkowymi zajęciami: reedukacją, poradami psychologa, angielskim oraz nauką śpiewu. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z Panem Piotrem, który uczy nas piosenek religijnych oraz kolęd na przedstawienie wigilijne. W październiku gościliśmy Pana Pawła, który przyszedł do nas z kamerą i w ramach warsztatu udało się nam nakręcić krótki film o naszej świetlicy. W ostatnim dniu miesiąca odbył się u nas Bal Wszystkich Świętych, który obfitował w konkursy i zabawy. Przebrania Piotrka i Pana Adama zostały szczególnie wyróżnione i nagrodzone. Role do przedstawienia na Wigilię już rozdane. Przed nami pracowity czas prób i przygotowań.

Uwaga, uwaga najnowszy filmik o naszej świetlicy!

Nasze pociechy mogły poszaleć z kamerą i nakręcić zwariowany filmik o naszej świetlicy.

Bal Wszystkich Świętych – 31.10.2016

 

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w łączności ze Świętymi w Niebie, uczestniczyliśmy w Balu Wszystkich Świętych. Nie zabrakło świętych gości: św. Piotra, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Anieli Salawy a także wielu świętych aniołów. Najlepsze były konkursy, w których zdobywaliśmy nagrody i nowe umiejętności artystyczne… Następny taki bal czeka nas za rok…

Zawoja 2016

 

Już kolonie w Zawoi przeszły do naszej świetlicowej historii. Przygód i wrażeń nam nie brakowało, dzięki Bogu, wszyscy wrócili do domu cało. Dziękujemy naszym Ofiarodawcom, którzy współfinansowali nasz wyjazd, czyli Urzędowi Dzielnicy Praga-Północ, Prezesom firmy Ebejot oraz Ofiarodawcom indywidualnym. Wysyłamy serdeczne „Bóg zapłać” do Nieba!

Wyjazd integracyjny kadry

Dnia 16 lipca sześcioosobowa kadra naszej Świetlicy udała się do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, aby doświadczyć radości wspólnoty , ubogaconej modlitwą, zwiedzaniem i wymianą myśli… Za dar tej wyprawy – Deo gratias!

Pielgrzymka dziękczynna

 Pielgrzymka dziękczynna odbyła się dnia 5 czerwca 2016 r. Wyruszyliśmy o godz. 8.00 z Placu Piłsudskiego a doszliśmy na miejsce, czyli do Świątyni Opatrzności Bożej, na godz. 12.00. Po Eucharystii czekały na nas liczne atrakcje.

Dzień Dziecka w teatrze

W Dzień Dziecka 1 czerwca 2016 r.  nasze dzieci ze Świetlicy ,,Dom Ojca Ignacego” udały się na spektakl teatralny do Oratorium ks. Bosko na Kawęczyńskiej.

Turniej piłkarski

 I  Turniej Piłki Nożnej Drużyn Świetlicowych odbył się 14 maja 2016 r. na „Orliku”. Podajemy wyniki rozgrywek :
I miejsce – MOS Radość
II miejsce – FC Piorun
III miejsce – Ognisko „Starówka”
IV miejsce – Strzały z Kobyłki
V miejsce – Orły Ignacego
VI miejsce – Ognisko Mokotów
VII miejsce – Ognisko Okęcie
VIII miejsce – Klub Młodzieżowy Brzeska
Dziękujemy wszystkim za dobrą atmosferę rywalizacji i grę fair play!

 

 

Galeria zdjęć

Św. Andrzej

Św. Stanisław

Kardynał Stefan Wyszyński

św. Maria Magdalena